Algas meeste tervise uuring
Alustame LTKH viljatusravikeskuses 17.06.2024 teadusliku uuringuga „Seminaalplasma IL-6 mõju kehavälise viljastamise tulemuslikkusele.“ Interleukiin-6 (IL-6) on mehe sugutrakti põletikumarker, mille piirväärtuse tõus võib viidata kuse- suguteede põletikule. Uuringus vaadatakse, kas tõusnud IL-6 väärtus omab mõju kehavälisele viljastamisele. Uuringusse on oodatud paarid, kes läbivad kehavälise viljastamise protseduuri. Lisaks tavapärastele protseduuridele, määratakse meespartneril munarakkude viljastamise päeval seminaalplasmast IL-6…
Vaata rohkemKoolituspäev viljatusest ja viljakusest
17. novembril andsid loengu Eesti Ämmaemandate Ühingu koolituspäeval Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuse ülemarst-juhataja Katrin Kask ning vanemembrüoloog Tuuli Dmitrijeva.
Vaata rohkemEesti mehe tervisest
Millal külastada meestearsti ja milline on Eesti mehe tervise hetkeolukord, saab lugeda Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuse blogist:
Vaata rohkemKas kaks embrüot on parem kui üks?
Kui mul on raskusi rasedaks jäämisega, siis miks ei võiks kohe kaks embrüot siirdada? Millised on riskid, loe lähemalt blogist:
Vaata rohkemKogu tõde spermast ehk mida teadlased tahaksid, et sa teaksid
Kummutame müüte! Mis lugu selle spermaga siis on? Sinu ees on üheksa fakti meeste sperma kohta, mida teadlased tahavad, et teaksid.
Vaata rohkemOotame Sinu tagasisidet
Meie keskuse laialdase kogemusega spetsialistide eesmärgiks on pakkuda personaalset lähenemist viljatusravis. Oleme tänulikud, kui täidate lühikese tagasisideküsitluse. Küsitlus on anonüümne. Teie arvamus on meile oluline, et saaksime oma tööd veelgi paremini korraldada
Vaata rohkemEesti viljatusravi spetsialistid koondusid ühisesse organisatsiooni
Septembris asutati Eesti Viljatusravi ja Embrüoloogia Selts, mis ühendab viljatusraviga seotud erialade esindajaid - embrüolooge, naistearste, meestearste, õdesid ja ämmaemandaid. Seltsi eesmärk on ühiselt edendada ja esindada reproduktiivmeditsiini valdkonda Eestis.
Vaata rohkemMillal on õige aeg viljatusraviarstile pöörduda?
Räägime lähemalt tervisemuredest, mille korral võib olla probleeme viljakusega ja milliste ravimeetoditega saame abiks olla - uue saate eetris on dr Katrin Kask ja Elina Haller-Mahlakas.
Vaata rohkemMillist rolli mängib kilpnääre rasestumisel?
Kilpnääre on väike liblikakujuline organ kaela eesosas, mis toodab kehale väga vajalikke hormoone. Mis on nende hormoonide ülesanded organismis ja kuidas need mõjutavad viljakust?
Vaata rohkemMunarakudoonorlus – võimalus aidata viljatuid paare
Mida kujutab endast munarakudoonorlus, milline on vajadus Eestis ja laiemalt doonormunarakkude järele ning kuidas saavad noored naised kaasa aidata viljatusprobleemiga paaride soovile saada laps, räägivad lähemalt Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuse (Sõle 23, Tallinn) naistearst dr Triin Laja ning keskuse koordinaator Kristi Lehiste.
Vaata rohkemArst ja teadlane – professor Neeme Tõnisson
Professor Neeme Tõnisson teeb nii geneetikaalast teadustööd kui ka nõustab patsiente Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuses.
Vaata rohkemSaame tuttavaks – bioanalüütik Ursula Mikelsaar
Bioanalüütik ja androloogialabori spetsialist Ursula Mikelsaar on see inimene, kes annab esmase hinnangu mehe viljakuse kohta spermogrammi ehk seemnerakkude analüüsi kaudu.
Vaata rohkemEmaks spermadoonori abil
Naistel, kel puudub sobiv partner või kui meespartneril esineb viljakusprobleeme, on võimalus emaks saada ka spermadoonorluse abil.
Vaata rohkemKus pisikesed imed kasvavad?
Kus pisikesed imed kasvavad? Lääne-Tallinna Keskhaiglas alustas tööd täiesti uue sisseseadega embrüoloogialabor. Loe lähemalt:
Vaata rohkemLääne-Tallinna Keskhaiglas alustas tööd embrüoloogialabor
Viljatusravikeskuses Lääne-Tallinna Keskhaiglas alustas tööd täiesti uue sisseseadega embrüoloogialabor. Loe lähemalt:
Vaata rohkemKas viljatusravi patsient tohib end vaktsineerida Covid-19 vastu?
Meilt on tihti küsitud, kas viljatusravi patsient tohib end Covid-19 vastu vaktsineerida? Vastus on lihtne - jah, tohib. Loe lähemalt:
Vaata rohkem