Eesti mehe tervisest

Spermaanalüüsi tops.
Foto: Lääne-Tallinna Keskhaigla

40–49-aastaste Eesti meeste seas läbiviidud terviseuuringu andmetel esines 80 protsendil meestest kõrvalekaldeid tervises.

Kuigi mehed ise  hindavad enda tervist valdavalt heaks, siis eelmisel aastal välja tulnud uuringu tulemused räägivad teist keelt.

Koostöös Eesti Tervisekassa ja TÜ Kliinikumi meestekliinikuga korraldas Sihtasutus Pikema Sõpruse Päev terviseuuringu  40-49 aastaste meeste seas. Nende hulgast 80 protsendil esines vähemalt üks terviserisk.

Kõige sagedasemad probleemid olid kõrge kolesteroolitase, ülekaal või rasvumine, kõrge vererõhk, madal testosteroonitase ja maksaensüümide kõrgenenud tase. Suurim risk meeste tervisele on südameveresoonkonna haigused. 2/3 uuritud meestest olid ülekaalulised.

Millal arsti külastada?

Novembrikuus on hea taas meelde tuletada – saatke mehed tervisekontrolli. On oluline, et mees jõuaks arsti juurde juba ennetavalt. Regulaarne kontroll perearsti juures peaks toimuma läbi mehe elukaare. Noormeestel vanuses 16-18 soovitatakse käia esimest korda meestearsti juures. Põhjalikuma tervisekontrolli peaks mees kindlasti läbima vanuses 35-40 aastat, mis võiks sisaldada ka suguhormoonide ja eesnäärme seisundi kontrolli. Regulaarne eesnäärme seisundi kontroll peaks olema alates 45. eluaastast.

Milliseid viljatusuuringuid teostatakse meestele?

Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskusesse saab pöörduda mees viljakuse hindamiseks.

Spermaanalüüs annab infot, kas paari lastetus võib olla mehepoolne.  

Süvendatud spermaanalüüsi pakett on hea valik saada esmane ülevaade mehe viljakusnäitajatest. Pakett sisaldab spermogrammi, põletikumarkeri määramist, autoimmuunsuse ja vitaalsuse testi ning  MiOXSYS® oksüdatiivse stressi määramist spermast.

Spermogramm on peamine mehe viljakuse hindamise uuring, mille käigus hinnatakse seemnerakkude liikuvust, kuju ja kontsentratsiooni. Analüüsi teostavad androloogialabori kogenud spetsialistid. Pakume lisaks sperma baasuuringule mitmeid lisaanalüüse, mis aitavad selgitada sperma kvaliteedi langust ja võimalusel määrata vajalik ravi.

Täpsemat infot leiab Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuse kodulehelt www.viljatusravikeskus.ee ning analüüsidele saab registreerida telefonil 666 5888.

Tutvu Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravi spetsialistidega ja hoia silm peal sotsiaalmeedial: IG/FB @viljatusravikeskus

Broneeri aeg viljatusravikeskusesse vastuvõtule telefoni  teel: 666 5888

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp